4 Václav Vlk 29.8.51 ČZ 360                    4 Jaroslav Vrchota 25.4.47 ČZ 250

1 Jindřich Gref 15.11.41 ČZ 360             1 Vladimír Tulka 8.5.45 ČZ 360

2 Antonín Křápek 17.6.45 ČZ 360           2 Ruda Bartl 17.8.40 ČZ 360

3 Jan Skok 24.9.46 ČZ 360                     3 Wouter Verzijl 2.2.37 ČZ 360

4 Václav Fesl 27.9.45 ČZ 360                 4 Josef Vlasatý 8.10.37 Jawa 250

Pro nominované jezdce je v sobotu dne 1.9.2018 na Pacovské trati připraven trénink před závodem družstev!!!

Report ze závodu Šumavský Amater Cup (ŠAC), Pacov, 14.7.2018

V sobotu, 14. července 2018 se na oblíbené motokrosové trati v Pacově konal pátý podnik motokrosového seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) 2018. Pořadatelem akce byl Motosport Chýnov a na startu se sešlo letos zatím rekordních 288 jezdců!. Tradiční součástí tohoto závodu jednotlivců byla i soutěž amatérských družstev, do níž se letos přihlásilo celkem 29 týmů. Nechyběli ani závodníci z Rakouska a Polska.

Závodilo se ve třídách 85ccm, AMA125, AMA250, AMA450, Veterán 40+, Veterán 50+, ČZ, MX2 a OPEN.

Mezi nejmladšími jezdci ve třídě 85ccm dominoval úspěšný účastník MMČR Junior Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola před Lubošem Kuchtou ze Soběhrd. O třetí místo se prali David Krejčí z AMK Mačkov, kterému se nakonec jen velice těsně podařilo uspět před Lukášem Hedrlínem z Motokrosové školy. Ve třídě AMA125 se nejlépe dařilo Romanu Šebestovi z JS MX Racing, když vyhrál obě jízdy před Rusem Iljou Smolinem a Matyášem Plchem z Extreme Motorsportu. Třída AMA250 již byla obsazena početněji a výsledky zde byly velice zamíchané. Nakonec jen díky lepší druhé jízdě celkově zvítězil lídr seriálu v této třídě Filip Maxa z Malonic před Davidem Matáskem z MSK Netolice. David Kübelbeck z Motoclubu Milevsko si nakonec odvezl místo třetí. Nejpočetněji byla obsazena třída AMA450, kde nastoupilo dokonce 51 jezdců. Zde získal plný počet bodů Jaroslav Kolman ze Strážného, který se do motokrosu vrátil po delší pauze, před Viktorem Šromem z týmu HR Technik. Zaslouženě třetí byl pak Miloš Vágner z Koutů.

Mezi Veterány nad 40 let se i navzdory horším startům dvakrát do čela vždy probojoval Marek Kraus z Motosportu Chýnov a celkově tak zvítězil před účastníkem MMČR v této třídě Michalem Buchtou z Prahy a Ladislavem Mikasem z týmu MM Motors CB – Bohemiastone. Mezi Veterány nad 50 let na jihu Čech dlouhodobě nikdo nemá na Milana Heřmana z Mototeamu Excel Racing, nicméně ve druhé jízdě mu dlouho konkuroval polský motokrosař Janusz Spiewok. Druhý se však po součtu bodů z obou jízd nakonec celkem překvapivě stal domácí pilot Jan Vondrů z AMK Pacov, třetí byl Tomáš Kučera z východočeského BV Racing teamu.

Třídě ČZ v Pacově vévodil Jan Hronek z týmu HR Technik. Druhý byl Radek Dlouhý z Týna nad Vltavou a třetí Pavel Machalický z JM Moto Žehustice. Mezi jezdci zvlášť bodované třídy nad 50 let byl vítězem Pavel Hrabák z Horní Břízy a kategorii nad 60 let vyhrál úspěšný reprezentant v Classic motokrosu Karel Kozák z AVZO teamu Merklín.

Třídě MX2 na jihu Čech letos vládne Pavel Beránek z SXS Teamu. Vévodí nejen přeboru SMS Jižní Čechy, ale nenašel přemožitele ani v závodě ŠAC v Pacově. Druhý byl Polák Michal Spiewok a třetí Aleš Procházka z Region RT. Ve třídě OPEN sice první jízdu vyhrál Rudolf Plch z Extreme Motorsportu, který pro změnu vévodí přeboru SMS ve třídě MX1, ale ve druhé jízdě musel po chybě v úvodu hodně dotahovat a nestačilo to pouze na pozdějšího vítěze závodu, Východočecha Petra Michalce z týmu Due Ruote, který dlouhodobě patří k úspěšným reprezentantům v závodech Mistrovství Evropy třídy OPEN. Třetí místo pak s jistou ztrátou získal Tomáš Kaňkovský z týmu Motokrosová škola.

V nabité soutěži týmů nakonec loňské vítězství obhájili jezdci Mototeamu Excel Racing ve složení Milan Heřman, Jan Hůda, Rudolf Plch a Matyáš Plch před týmem J.D.R.M, speciálně složeným pro tento závod družstev, v sestavě Jaroslav Kalný, Dominik Kovařík, Martin Andrusiv a Roman Šebesta. Třetí místo pak vybojovali jezdci Motosportu Chýnov ve složení Marek Kraus, Vladislav Mužík, Jan Roziňák a David Mužík.

Výsledky jednotlivců, včetně kompletních výsledků závodu družstev a fotogalerie z tohoto podniku najdete na webu pořadatele www.motosportchynov.cz

Evžen Zadražil, ředitel závodu

Pozvánka na Šumavský Amater Cup (ŠAC), Pacov, 14.7.2018

V sobotu, 14. července 2018 pořádá Motosport Chýnov na známé motokrosové trati v Pacově pátý podnik motokrosového seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) 2018. Tradiční součástí tohoto závodu jednotlivců bude i oblíbená soutěž amatérských družstev, do níž je letos přihlášen rekordní počet týmů.

Závodit se bude ve třídách 85ccm, AMA125, AMA250, AMA450, Veterán 40+, Veterán 50+, ČZ, MX2 a OPEN. Aktuální výsledky jednotlivých tříd budou moci sledovat přihlížející diváci, stejně jako při MMČR, online na místě ve webové aplikaci ve svých mobilních telefonech. Stejně tak bude jezdcům kompletně k dispozici sociální i technické zařízení areálu, odpovídající závodům světové úrovně. Pro některé jezdce třídy ČZ bude tento závod generálkou před zářiovým ME národů ve třídě Classic, které bude hostit právě pacovský Propad a proto se v této třídě dá očekávat zajímavá jezdecká účast.

Přejímky budou v Pacově probíhat již v páteční podvečer od 18 do 20:30 hod. a pak v sobotu ráno od 06:30 do 9:00 hod. Tréninky začínají v sobotu v 8:00 hod., závody pak v 12:30 hod. Meteorologická předpověď slibuje optimální motokrosové počasí, občerstvení bude zajištěno dostatečně, a to již v pátek večer. Vstupné na závod je 50CZK, děti do 15-ti let zdarma.

Více informací k tomuto podniku, včetně pravidel amatérských družstev, propozic ŠAC a časového harmonogramu najdete na webu pořadatele www.motosportchynov.cz

Evžen Zadražil

ředitel závodu

Foto ze ŠAC v Sedlčanech od DědyT

ECMO 2018

před 5 měsíci

V německém Bad Salzungenu  skončil letošní ročník Veterán Classic jednotlivců.

V celkovém pořadí skončil ve třídě 30+ na prvním místě David Říha (na přiloženém snínku) a ve třídě 60+ obsadil celkové třetí místo Vítězslav Branda.Ale i ostatní naši jezdci byli opravdu hodně vidět.Zde přinášíme celkové výsledky:

Classic European Championship CEC  30+ 50+ 60+ 66+ 72+ 2018

V současné době se pilně připravuje vrchol sezony veterán classic 2018 a to závod družstev,který se uskuteční 15.9.2018 na známé trati v PACOVĚ.

Fotogalerie Dědy T z SMS JČ v Kaplici

ŠAC Zálany objektivem Dědy T

SMS JČ Kluky fotoaparátem Dědy T

Děda T fotil na ŠACu v Žáru

před 6 měsíci

Dne 19.5.2018 se v Anglickém Readingu odjel druhý závod Mistrovství Evropy Veterán Classic ECMO 2018.

Závodu se účastnila opět velká skupina českých jezdců,zde přinášíme celkové výsledky:

2018 CEC.htm

Děda T fotil na KP v Netolicích

Fotogalerie Dědy T z MMČR v Pacově

ECMO 2018

Za krásného,slunečného počasí se v Dánském Svendborg odjel první závod ECMO 2018.

Čeští jezdci byli opravdu hodně vidět.Hlavně David Říha,vítěz kategorie 30+ a Karel Mitvalský,který nenašel přemožitele ve třídě 50+.