MTZmototechnika MX Team

Partneři

Děda T. oceněn jako nejaktivnější fotograf JČ KP

před 11 měsíci

Za celý MTZ Mototechnika MX team bych chtěl pogratulovat za ocenění a následně poděkovat za celoroční práci s fotoaparátem a podporou našeho teamu. 

J. Hořejší

Vyhlášení KP 2017

před 11 měsíci


Vyhlášení sezóny ŠAC 2017

před 12 měsíci


Pozvánka na vyhlášení JČ KP 2017

před 12 měsíci

Slavnostní vyhlášení sezóny Jihočeského KP v motokrosu 2017 (SMS Jižní Čechy) se letos uskuteční v Kulturním domě v Chýnově v sobotu, 11. listopadu 2017. Po několika letech přestávky, kdy se seriál vyhlašoval vždy bezprostředně po skončení posledního závodu přímo na závodišti, budou mít jezdci opět možnost důstojnějšího vyhlášení se vším všudy. Vyhlašovat se bude do 10. místa v každé hlavní kategorii (85ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veterán, MX2 a MX1). Do pátého místa pak budou oceněni jezdci ve zvlášť hodnocených třídách 65ccm, Veterán 50+ a Veterán 60+. 

Vítězové prestižních tříd MX2 (Rudolf Plch, Extreme Motorsport) a MX1 (Václav Haas, SMS Praha) pak navíc dostanou hodnotnou věcnou cenu od hlavního sponzora seriálu firmy HR Technik. Jak bylo na začátku sezóny avizováno, oceněni budou i dva nejlepší jezdci, reprezentující SMS Jižní Čechy ve výsledcích v republikových šampionátech. V MMČR Junior je to Jaroslav Strnad (celkově 5. místo ve třídě 125ccm 2T) a v MMČR Senior Milan Heřman (celkově 3. místo ve třídě Veterán 50+). Pro všechny přítomné bude připravena večeře na účet střediska a sud piva. Po skončení vyhlášení bude od 21 hod. na programu veřejně přístupná diskotéka. Účastníci vyhlášení mají na diskotéku vstup zdarma.

Vyhlášení motokrosové sezóny 2017 začíná v Chýnově v 18:00 hod., diskotéka pak ve 21 hod.

Pokud budete chtít rezervovat stůl, sdělte prosím počet míst a na jaké jméno či tým chcete stůl rezervovat, na mejl ivetasladkova@email.cz Na tomto kontaktu můžete na vyžádání obdržet i seznam ubytovacích zařízení v místě a okolí, pokud byste si chtěli rezervovat ubytování. Parkování je možné zdarma před kulturním domem na náměstí. Parkovat je bez problémů možno také s obytnými karavany, vyhlášení je možno spojit i se sobotním odpoledním tréninkem v nedalekém Pacově.

Srdečně jsou zváni nejen všichni jezdci a jejich doprovody, ale i pořadatelé závodů, sponzoři, techničtí komisaři, fotografové, mediální partneři a vůbec všichni, kdo mají motokros rádi. Těšíme se se Vámi na viděnou!:-)

Evžen Zadražil

vedoucí střediska SMS Jižní ČechyBlanka Cup Kaplice 2017

před 12 měsíci


Šumavský Amatér cup 2017

před 12 měsíci

Vyhlášeni do desátého místa budou tyto třídy: 85 ccm,vet 40,vet 50,ČZ 49,AMA 450,AMA 250,AMA Junior.

Do pátého místa:65 ccm,MX 2,Open,vet 60,ČZ 50,ČZ 60,AMA 125 2T.

Soutěž týmů se bude vyhlašovat do třetího místa.

Do soutěže týmů se bude počítat třída ČZ absolutně a bez veterán 60.

Olda Kolář


Informace jezdcům ECMO pro rok 2018

před 12 měsíci

9.9.2017 proběhlo v Randers (Dánsko) jednání členských zemí ECMO  o změnách  a termínech  závodů pro r.2018.

 

  1) Návrhy

a) Zvýšit počet závodů CEC na 4 – byl vysloven souhlas s ponecháním 3 závodů CEC

b) Tratě užívané pro CMCdN a CEC využívat jen jednou za 3 roky – byl vysloven souhlas

  začít s touto praxí od roku 2019

c) Změnit skupinu 70+ na 72+  – souhlas od 2018 ostatní třídy zůstávají beze změn

2)  Závody CEC-2018 a CMCdN-2019

CEC-1 Denmark Svendborg 05-05-2018

 CEC-2 England Coombe Martin 19-05-2018 (možná 26-5-2018 TBC)

CEC-3 Germany Bad Salzungen 16-06-2018

CMCdN Czech Republic Pacov 15-09-2018

CMCdN Netherlands Marum 21-09-2019

Je podána žádost o závod do ČR na r. 2019

Anglie dodá vedení  ECMO seznam motorek a motorů, který je v knize pravidel AMCA a který je velmi rozsáhlý, obsahuje v úplnosti všechny použitelné motorky.

Všechny důležité informace jsou na stránkách ECMO,(formuláře přihlášek pro r. 2018

tech.podmínky atd.)

V případě jakýchkoli dotazů volejte +420 737338122 pokusím se odpovědět

M. Nejedlý


Šumavský Amatér cup 2017

před rokem

Závod na Habeši 28.10.2017 se ruší bez náhrady

Dle informace promotéra seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) Oldy Koláře se poslední závod tohoto seriálu, který se měl jet v sobotu, 28.10.2017 na Habeši (poblíž Strakonic)bez náhrady ruší. Důvod je ten, že se bohužel pořadatelům nepodařila najít lokalita, kdy by se tento závod mohl odjet…


KP Kluky 2017

před rokem


ŠAC Podluhy 2017

před rokem


ŠAC 2017-Podluhy

před rokem


Šumavský Amatér cup 2017-Podluhy

před rokem

Další závod Šumavského Amatér cupu v Podluhách je přeložen na 30.9.2017

Olda Kolář

ŠAC Horažďovice

před rokem


Vyhlášení celkových výsledků ŠAC 2017

před rokem

Vyhlášení celkových výsledků Šumavského Amatér cupu se uskuteční 4.11.2017 v Rožmitále pod Třemšínem.

Další podrobnosti ohledně vyhlášení budou upřesněny.

 Olda Kolář

Report z JČ KP ve Voticích

před rokem

Předposledním podnikem pokračoval v neděli, 10. září seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Účastnilo se ho celkem 113 závodníků. Trať je položena celkem vysoko, 630 metrů nad mořem a dá se říci, že jde v podstatě o jednu z nejvýše položených motokrosových tratí v celé ČR. A to bylo také důvodem, proč bylo skoro celé dopoledne sychravo i když vyloženě nepršelo. Trať byla zkrátka ponořena v mraku. Povrch tratě ale díky tomu zůstal po celý den ideální a hasiči neměli vůbec žádnou práci s kropením. Zajímavostí také je, že se ani v jedné z hlavních přeborových kategoriích zatím nerozhodlo o letošních titulech přeborníků kraje, pouze Dominik Kučeřík ev zvlášť hodnocené kategorii 65ccm má seriálové vítězství jisté již před posledním závodem v Klukách.

Ale popořadě. Ve třídě 85ccm se o vítězství přetahovali Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola a Luděk Černý z Motosportu Chýnov. Při shodě bodů rozhodla o vítězství lepší druhá jízda ve prospěch Kalného, na čele seriálu se však usadil Černý. Ten má patnáctibodový náskok před Davidem Krejčím z Mačkova, který byl ve Voticích celkově třetí, ve hře o letošní titul jsou ještě Šimon Proučil (SMS Praha) a Matyáš Plch (Extreme Motorsport). Ve zvlášť bodovaných padesátkách je již jistým celkovým vítězem zmíněný Dominik Kučeřík (Motosport Chýnov).

Ve třídě Hobby MX2 tentokráte nedal nikomu šanci Lukáš Hubka z Kunratic. Zato za ním bylo hodně natěsno. Druhého Filipa Podroužka z Pyšel, třetího Jakuba Kose ze Stříbra a čtvrtého Pavla Doubka z Kamikaze RT dělily v celkovém součtu pouhé dva body. Na čele seriálu se stále drží se slušným, jednatřicetibodovým náskokem Západočech Jakub Kos. V této třídě opět startovalo několik dívek, nejlepší byla po vyrovnaném výkonu Kristina Vítková z Yamaha Čepelák RT na celkovém šestém místě.

V kategorii Hobby MX1 má nyní výbornou formu Martin Zeman z AMK Pacov. Na svém dvoutaktu dokázal celkově zvítězit i navzdory špatnému stratu ve druhé jízdě před Michalem Skálou z Kamenice Štiřína a Janem Hronkem z týmu HR Technik. Zeman si upevnil při absenci Viktora Šroma (MTZ Mototechnika), který sledoval závod jen jako divák, vedení v seriálu o pohodlných 32 bodů před druhým Danielem Duškem z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Veterán trať naprosto skvěle sedla Ladislavu Mikasovi z Motosportu Chýnov. Ve druhé jízdě dokonce v cíli nadělil druhému více jak půl minuty. Celkově tedy zvítězil a upevnil si tak i vedení v seriálu. Druhý byl ve Voticích Petr Kölbl z AMK Pacov a třetí Dušan Zeman z Kamenice nad Lipou, pro kterého to bylo letošní první pódium. Zvlášť hodnocené Veterány nad 50 let ovládl Jiří Vávra z Orion RT, šedesátníkům pak vévodil Jaroslav Hemr z AMK Pacov.

Třídy MX2 a MX1 (HR Technik Cup) se spojovaly a byly to nakonec pěkné závody. Po spojení téměř zaplnili votické, nově vyrobené startovací zařízení na 40 jezdců, které svou premiéru zvládlo na jedničku. Ve třídě MX2 využil nepřítomnosti Rudolfa Plcha z Extreme Motorsportu (byl na mistráku v Rakousku) Pavel Beránek z Hradišťka, když vyhrál obě jízdy přes Jaroslavem Strnadem z Mirošova. Třetí místo vybojoval Jiří Pokorný z BV Racing teamu, který do jihočeského KP naskočil až v polovině sezóny. V Klukách bude muset svou dosavadní suverenitu potvrdit Rudolf Plch, aby obhájil loňský titul. Má pouhé čtyři body náskok před votickým vítězem Pavlem Beránkem. Lucie Simonová (Intercars Motoman) ve Voticích bojovala jako jediná statečná dívka v MX2 a byla celkově devátá.

Ve třídě MX1 se v jihočeském KP zabydlel západočech Václav Haas, který startuje za SMS Praha. Opět vyhrál obě jízdy a i když nejel všechny závody, celkově je v seriálu dokonce již první před zraněným Michalem Gregorem z Vrtal MX teamu. Druhý byl ve Voticích domácí matador Jan Douša a třetí Jindřich Slavík z Motoclubu Milevsko. Velkou šanci na letošní titul v této prestižní třídě KP má průběžně třetí David Kainzmeier z SMS Nepomuk, který s naprostou pravidelností a bez jakéhokoli výpadku sbírá body a ve Voticích byl čtvrtý. Eso v rukávu ohledně jeho případného titulu mají ale Václav Haas s Michalem Gregorem, resp. jejich účast či neúčast na posledním závodě v Klukách.

Tento finálový závod seriálu se pojede v Klukách u Písku v sobotu, 7. října. Na rozdíl od uplynulých několika ročníků nebude na tomto posledním závodě uskutečněno vyhlášení seriálu. To bude tentokráte v separátním listopadovém termínu v KD Chýnov (termín bude včas upřesněn).

Evžen Zadražil, vedoucí střediska SMS Jižní Čechy, 2017-09-13


MTZmototechnika MX Team

© 2017 Všechna práva vyhrazena. Přihlášení do administrace.