MTZmototechnika MX Team

Partneři

Šumavský Amatér cup 2017-Podluhy

před rokem

Další závod Šumavského Amatér cupu v Podluhách je přeložen na 30.9.2017

Olda Kolář

ŠAC Horažďovice

před rokem


Vyhlášení celkových výsledků ŠAC 2017

před rokem

Vyhlášení celkových výsledků Šumavského Amatér cupu se uskuteční 4.11.2017 v Rožmitále pod Třemšínem.

Další podrobnosti ohledně vyhlášení budou upřesněny.

 Olda Kolář

Report z JČ KP ve Voticích

před rokem

Předposledním podnikem pokračoval v neděli, 10. září seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Účastnilo se ho celkem 113 závodníků. Trať je položena celkem vysoko, 630 metrů nad mořem a dá se říci, že jde v podstatě o jednu z nejvýše položených motokrosových tratí v celé ČR. A to bylo také důvodem, proč bylo skoro celé dopoledne sychravo i když vyloženě nepršelo. Trať byla zkrátka ponořena v mraku. Povrch tratě ale díky tomu zůstal po celý den ideální a hasiči neměli vůbec žádnou práci s kropením. Zajímavostí také je, že se ani v jedné z hlavních přeborových kategoriích zatím nerozhodlo o letošních titulech přeborníků kraje, pouze Dominik Kučeřík ev zvlášť hodnocené kategorii 65ccm má seriálové vítězství jisté již před posledním závodem v Klukách.

Ale popořadě. Ve třídě 85ccm se o vítězství přetahovali Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola a Luděk Černý z Motosportu Chýnov. Při shodě bodů rozhodla o vítězství lepší druhá jízda ve prospěch Kalného, na čele seriálu se však usadil Černý. Ten má patnáctibodový náskok před Davidem Krejčím z Mačkova, který byl ve Voticích celkově třetí, ve hře o letošní titul jsou ještě Šimon Proučil (SMS Praha) a Matyáš Plch (Extreme Motorsport). Ve zvlášť bodovaných padesátkách je již jistým celkovým vítězem zmíněný Dominik Kučeřík (Motosport Chýnov).

Ve třídě Hobby MX2 tentokráte nedal nikomu šanci Lukáš Hubka z Kunratic. Zato za ním bylo hodně natěsno. Druhého Filipa Podroužka z Pyšel, třetího Jakuba Kose ze Stříbra a čtvrtého Pavla Doubka z Kamikaze RT dělily v celkovém součtu pouhé dva body. Na čele seriálu se stále drží se slušným, jednatřicetibodovým náskokem Západočech Jakub Kos. V této třídě opět startovalo několik dívek, nejlepší byla po vyrovnaném výkonu Kristina Vítková z Yamaha Čepelák RT na celkovém šestém místě.

V kategorii Hobby MX1 má nyní výbornou formu Martin Zeman z AMK Pacov. Na svém dvoutaktu dokázal celkově zvítězit i navzdory špatnému stratu ve druhé jízdě před Michalem Skálou z Kamenice Štiřína a Janem Hronkem z týmu HR Technik. Zeman si upevnil při absenci Viktora Šroma (MTZ Mototechnika), který sledoval závod jen jako divák, vedení v seriálu o pohodlných 32 bodů před druhým Danielem Duškem z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Veterán trať naprosto skvěle sedla Ladislavu Mikasovi z Motosportu Chýnov. Ve druhé jízdě dokonce v cíli nadělil druhému více jak půl minuty. Celkově tedy zvítězil a upevnil si tak i vedení v seriálu. Druhý byl ve Voticích Petr Kölbl z AMK Pacov a třetí Dušan Zeman z Kamenice nad Lipou, pro kterého to bylo letošní první pódium. Zvlášť hodnocené Veterány nad 50 let ovládl Jiří Vávra z Orion RT, šedesátníkům pak vévodil Jaroslav Hemr z AMK Pacov.

Třídy MX2 a MX1 (HR Technik Cup) se spojovaly a byly to nakonec pěkné závody. Po spojení téměř zaplnili votické, nově vyrobené startovací zařízení na 40 jezdců, které svou premiéru zvládlo na jedničku. Ve třídě MX2 využil nepřítomnosti Rudolfa Plcha z Extreme Motorsportu (byl na mistráku v Rakousku) Pavel Beránek z Hradišťka, když vyhrál obě jízdy přes Jaroslavem Strnadem z Mirošova. Třetí místo vybojoval Jiří Pokorný z BV Racing teamu, který do jihočeského KP naskočil až v polovině sezóny. V Klukách bude muset svou dosavadní suverenitu potvrdit Rudolf Plch, aby obhájil loňský titul. Má pouhé čtyři body náskok před votickým vítězem Pavlem Beránkem. Lucie Simonová (Intercars Motoman) ve Voticích bojovala jako jediná statečná dívka v MX2 a byla celkově devátá.

Ve třídě MX1 se v jihočeském KP zabydlel západočech Václav Haas, který startuje za SMS Praha. Opět vyhrál obě jízdy a i když nejel všechny závody, celkově je v seriálu dokonce již první před zraněným Michalem Gregorem z Vrtal MX teamu. Druhý byl ve Voticích domácí matador Jan Douša a třetí Jindřich Slavík z Motoclubu Milevsko. Velkou šanci na letošní titul v této prestižní třídě KP má průběžně třetí David Kainzmeier z SMS Nepomuk, který s naprostou pravidelností a bez jakéhokoli výpadku sbírá body a ve Voticích byl čtvrtý. Eso v rukávu ohledně jeho případného titulu mají ale Václav Haas s Michalem Gregorem, resp. jejich účast či neúčast na posledním závodě v Klukách.

Tento finálový závod seriálu se pojede v Klukách u Písku v sobotu, 7. října. Na rozdíl od uplynulých několika ročníků nebude na tomto posledním závodě uskutečněno vyhlášení seriálu. To bude tentokráte v separátním listopadovém termínu v KD Chýnov (termín bude včas upřesněn).

Evžen Zadražil, vedoucí střediska SMS Jižní Čechy, 2017-09-13


Report MXoN Classic Motocross, Randers, Dánsko

před rokem

Dne 9.9. 2017 se jel v dánském Randers Motokros národů ve třídě Classic Motocross na velmi náročném písečném terénu za účasti českých reprezentantů ve všech věkových třídách.

Družstvo 30+ ve složení David Říha, Karel Mitvalský, Radek Toman, Petr Dokoupil se stali vítězi před druhým Estonskem a třetím Švédskem. V této třídě jasně dominoval Radek Toman, který v obou rozjížďkách nedal nikomu šanci a obě vyhrál stylem start cíl, v první desítce v obou rozjížďkách vždy dojeli Petr Dokoupil a Karel Mitvalský.

Družstvo 50+ ve složení Jaroslav Růžička, Vladimír Ampapa, Jan Hrdina, Jaroslav Kolářík skončilo na 7.místě.

Družstvo 60+ ve složení Miroslav Nejedlý, Vítězslav Branda, Karel Liška, Václav Vlk skončilo na krásném 3.místě, vítězem se stalo družstvo Holandska , druhé skončilo družstvo Francie. K nejlepším ve družstvu patřili Miroslav Nejedlý a Vítězslav Branda , kteří dojeli vždy v první desítce a Karel Liška na 4T BSA v obou kolem 15. místa.

Družstvo 66+ ve složení Jiří Stodůlka, Miroslav Hanáček, Karel Kozák, Antonín Křápek se stali vítězi(toto vítězství historicky první této kategorii pro ČR = kluci už nám dozráli :-) ) před druhou Anglií a třetím domácím Dánskem. V této třídě nejlepší výkon podal Jirka Stodůlka, který dojel druhý a první, Miroslav Hanáček a Karel Kozák vždy do první pětky v obou rozjížďkách, dobře je doplňoval " junior" v tomto družstvu Antonín Křápek.

Družstvo 70+ ve složení Jindřich Gref, Jan Ištvánek, Jaroslav Vrchota, Jan Skok skončilo na velmi nádherném 3. místě (historicky vůbec první umístnění na bedně v této kategorii pro ČR), vítězi se stali Švédové před druhým Dánskem.

Tyto výsledky našich závodníků berte jako dobrou pozvánku na příští rok na 15.9.2018 do Pacova, kde se pojede tento motokros národů ve třídě Classic Motocross.

Karel Kozák ml., 2017-09-11


SMS JČ Votice

před rokem


Příprava tratě v Horažďovicích

před rokem

Pozvánka na Jihočeský KP v motokrosu, Votice 10.9.2017

před rokem

Předposlední podnik sedmidílného seriálu jihočeského Krajského přeboru motokrosařů budou v neděli, 10. září hostit Votice. Na trati, která má název „Polský vrch“ se sejdou jezdci ve třídách 65+85ccm, Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán nad 40 let, MX2 a MX1. Kromě jihočeských závodníků se dá očekávat větší příliv jezdců ze středočeského a pražského regionu, neboť Votice leží přesně uprostřed.

Závody na úrovni KP se ve Voticích znovu obnovily v roce 2015 (pod SMS Jižní Čechy) a pořadatelé z AMK Votice se nyní snaží tuto původní tradici dále udržovat. „Hlavně jsme se letos snažili zapracovat na novém startovacím zařízení pro 40 jezdců, které bude teď na KP premiérově k dispozici. Museli jsme ho umístit trochu jinak, než bylo to původní, takže první zatáčky po startu budou trochu jiné, než byli jezdci léta zvyklí. Při nájezdu do dalšího kola už ale bude profil dráhy stejný, jako v minulosti,“ přibližuje detaily k největší změně v závodišti za pořadatele Jakub Hořejší.

Na startu nebudou chybět průběžní lídři přeborových tříd Luděk Černý (85ccm, Motosport Chýnov), Jakub Kos (Hobby MX2, SMS Nepomuk) a Ladislav Mikas (Veterán, Motosport Chýnov). Hozenou rukavici budou mít soupeři dosavadních lídrů v dalších třech třídách, neboť např. Viktor Šrom (Hobby MX1, MTZ Mototechnika MX Team) je momentálně z důvodu zranění mimo provoz a stejně tak i Michal Gregor (MX1 – HR Technik Cup, Vrtal MX team), který je stále na marodce po zranění v závodě MMČR ve Stříbře. Jasný favorit třídy MX2 (HR Technik Cup) Rudolf Plch (Extreme Motorsport) se závodu bohužel nezúčastní kvůli termínové kolizi s rakouským šampionátem, kde má letos své závodní povinnosti. Také v této třídě tedy mají soupeři příležitost stáhnout jeho dosavadní velký bodový náskok na čele.

Přejímky budou ve Voticích probíhat již v sobotu v podvečer do 21 hod. a dále pak druhý den ráno. Tréninky se rozjedou v neděli v 8:00 hod. a odpolední závod v 12:30 hod.

Občerstvení je zajištěno a vstupné pro diváky bude dobrovolné.

Na viděnou s vámi se těší

Evžen Zadražil

vedoucí střediska SMS Jižní Čechy


Sedlčansko-Slapský pohár Kluky

před rokem


JČ KP Pacov 27.8.2017

před rokem


Report z JČ KP v Pacově, 27.8.2017

před rokem
Pátým závodem pokračoval jihočeský Krajský přebor v motokrosu v neděli, 27. srpna na mistrovské trati v Pacově. Dobře připravenou a nakropenou trať zavlažil v noci před závodem ještě déšť, ale trati to nijak neuškodilo, ba naopak, během závodní neděle byly celý den optimální podmínky. Na startu se sešlo celkem 160 závodníků. Nechybělo ani pár účastníků ze Slovenska a Rakouska, ve třídách MX2 se objevil i velký počet závodnic z MMČR třídy WMX v čele s Kristýnou Vítkovou.

Mezi nejmenšími závodníky ve třídě 65ccm to během kvalifikace vypadalo, že by mohl na vítězství v posledním závodě v Nihošovicích navázat Adam Bednář z týmu KRTZ, když byl nejrychlejší. Ale v první jízdě se musel sklonit před vítězným Dominikem Kučeříkem z Motosportu Chýnov a do druhé jízdy pro nevolnost dokonce ani nenastoupil. Druhý tak byl celkově Pavel Tomiška z Erwo Teamu a třetí Michal Veselý z týmu MX REK - Fremis. Mezi jezdci třídy 85ccm zvítězil Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola. Ve druhé jízdě sice vyhrál Luděk Černý z Motosportu Chýnov, který se do seriálu vrátil po zranění, ale celkově mu to dalo pouze druhé místo. Bronzovou příčku v Pacově vybojoval David Krejčí z Mačkova u Blatné, který se při neúčasti Šimona Proučila dostal na druhé místo v seriálu za vedoucího Černého.

Čelo třídy Hobby MX2 bylo záležitostí dvou rychlých Západočechů. Obě jízdy vyhrál Jan Zborník z Klatov před Jakubem Kosem ze Stříbra. Výbornými starty a především pak holeshotem ve druhé jízdě překvapila Kristýna Vátková z Yamaha Čepelák RT. Třetí skončil v obou jízdách kunratický mladík Lukáš Hubka. Na čele seriálu se stále drží Jakob Kos. V nejpočetněji zastoupené třídě třídě Hobby MX1 (39 jezdců) se pacovským závodem situace pořádně zamotala. Dosud jasně vedoucí jezdec seriálu Viktor Šrom si ve druhé jízdě zlomil zápěstí, nebodoval a ztratil tak poměrně slušný náskok na čele seriálu. Průběžně sice stále vede, ale je otázka, kdy bude moci znovu naskočit do závodů. Situaci chytl za vlasy domácí Martin Zeman z pořádajícího AMK Pacov v AČR, který navázal na vítězství z Nihošovic a díky tučnému přídělu padesáti bodů už poskočil na průběžné druhé místo seriálu. Druhý v Pacově skončil překvapivě Jindřich Sedlák ze Sýkořic a třetí havlíčkobrodský Ondřej Technik.

Ve třídě Veterán se na jihu letos poprvé objevil Východočech Radim Doležal z Ledče nad Sázavou. Vyhrál zaslouženě obě jízdy před druhým Ladislavem Mikasem, který se ale i tak vyhoupl do čela seriálu, protože dosavadní lídr Michal Buchta u Intercars Motoman teamu v Pacově přihlížel se zraněním pouze jako divák. Třetí místo vybojoval Milan Heřman z Moto teamu Excel Racing, který tak byl zcela logicky králem zvlášť vyhlašovaných veteránů nad 50 let. Šedesátníkům vévodil Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Kategorie MX2 (HR Technik Cup) má letos jasného favorita. Jej jím Rudolf Plch z Extreme Motorsportu. Nikomu nedal v Pacově šanci a připsal si dalších 50 seriálových bodů. Ani zde ale není seriál zdaleka rozhodnutý, protože tento závodník avizoval jednu termínovou kolizi s rakouským šampionátem třídy MX2, kde má také své povinnosti. Bodově mu bude chtít být v patách Pavel Beránek z Hradišťka, který byl druhý v Pacově a je druhý i v průběžném pořadí seriálu. Třetí místo v Pacově s přehledem vybojoval Aleš Procházka z Vrtal MX teamu.

Ve třídě MX1 (HR Technik Cup) dosud vévodil Michal Gregor z Vrtal MX teamu. Jenže ten se bohužel zranil na posledním závodě MMČR a je otázkou, kdy se do sedla motocyklu opět vrátí. Seriál i navzdory absenci v tomto závodě sice vede, ale pacovský vítěz této třídy Václav Haas z SMS Praha se mu dost přiblížil. Druhý byl Pavel Urban, Gregorův týmový kolega a s určitým odstupem třetí pak Ludvík Gabko ze Světlé nad Sázavou.

Další, již předposlední závod seriálu se pojede v neděli, 10. září ve Voticích.

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy


70

před rokem

V sobotu 26.8. oslaví životní jubileum předseda AMK Zalány a promotér Šumavského Amatér cupu 

Olda Kolář.

Ne jenom náš tým ale všichni co ho znají,přejí do dalších let a motokrosových sezon vše nejlepší,pevné nervy a hlavně hodně zdravíčka.

Pozvánka k nedělnímu závodu JČ KP v Pacově

před rokem

Pátým závodem bude pokračovat sedmidílný seriál jihočeského Krajského přeboru v motokrosu po prázdninové přestávce tuto neděli, 27. srpna v Pacově. Na této trati se letos jel již první závod seriálu v dubnu, ale totální nepřízeň počasí výrazně ovlivnila velice nízkou jezdeckou účast na tomto závodě. Nyní má být počasí již rozumné, takže se dá čekat slušná jezdecká účast.

Pojďme si nyní připomenout, jak se seriál vyvíjí v jednotlivých třídách. Rozhodnuto o titulu zatím není ani v jedné kategorii, nedělní Pacov však už může leccos napovědět.

Ve třídě 65ccm vede seriál Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov o dvaatřicet bodů před Adamem Levákem z Chlumu u Blatné a o 50 bodů před stále zrychlujícím Adamem Bednářem z týmu KRTZ. V kategorii 85ccm je situace trochu zamotanější. O vedení v seriálu se v Nihošovicích kvůli zranění připravil Luděk Černý z Motosportu Chýnov, jehož tak víceméně bez větší práce na čele seriálu vystřídal Šimon Proučil z SMS Praha. Ten ale zase avizoval absenci v Pacově z důvodu dovolené. To vše pozoruje jen s mírným bodovým odstupem třetí David Krejčí z Mačkova, takže to bude ještě v souboji o letošní titul v této třídě velice zajímavé.

Ve třídě Veterán průběžně vede pravidelný účastník MMČR této třídy Michal Buchta z Intercars Motoman Teamu před Ladislavem Mikasem z Motosportu Chýnov. Díky tučném bodovému přídělu z úvodního závodu právě v Pacově se na třetím místě stále drží Mikasův týmový kolega Zdeněk Svoboda. Zvlášť bodované veterány nad 50 let jen těsně vede Milan Heřman z Moto Teamu Excel Racing, kategorii nad 60 let pak Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Hobby MX2 sice na posledním závodě v Nihošovicích ídr seriálu Jakub Kos z SMS Nepomuk nenavázal lna do té doby pravidelné pódiové umístění, nicméně seriál stále poměrně s přehledem vede před Pavlem Doubkem z Kamikaze RT a třetím Janem Zborníkem z Klatov. Také v kategorii Hobby MX1 zaváhal na posledním závodě hlavní favorit. Je jím Viktor Šrom z týmu MTZ Mototechnika MX, ale i jeho náskok před druhým Danielem Duškem z Motosportu Chýnov je ještě poměrně solidní (32 bodů). Naopak Martin Zeman z AMK Pacov výrazně vystrčil růžky právě na posledním závodě seriálu a významně se dotahuje na vedoucí dvojici. Ve svém počínání jistě bude chtít jistě pokračovat i v neděli na domácí trati.

V nejrychlejších třídách MX1 a MX2 (HR Technik Cup) se dá na mistrovské trati v Pacově očekávat účast jezdců z MMČR.  Ve třídě MX2 zatím suverénně vede loňský vítěz seriálu Rudolf Plch z Extreme Motorsport teamu a svému soupeři na druhém místě Pavlovi Beránkovi z Hradišťka se už vzdálil na 48 bodů. Body pilně sbírá i Milan Šťastný z Vegan Motosportu, který je průběžně třetí. Ve třídě MX1 si zatím nejvíce suverénně počíná Michal Gregor z Vrtal MX Teamu. Jeho náskok na čele seriálu činí již úctyhodných 68 bodů. Jenže Michal se naneštěstí zranil na posledním závodě MMČR ve Stříbře... Zlomená pánev ho tedy bohužel na nějakou dobu ze závodění vyřadí, jeho zdravotní stav budeme s přáním brzkého uzdravení samozřejmě sledovat. Druhý v pořadí této třídy je David Kainzmeier z SMS Nepomuk a třetí jen s mírnou ztrátou Tomáš Trnka z Moto Teamu Excel Racing.

Přejímky budou v Pacově probíhat již v sobotu od 18. hodiny a budou pokračovat v neděli ráno. Tréninky začínají v neděli v 8:00 hod. a závody pak v 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno.

Na viděnou s Vámi se těší

Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy


Batti Cup Sedlčany

před rokem


Změna termínu ŠAC v Podluhách na 30.9.2017

před rokem

Zpráva promotéra seriálu Šumavského Amater Cupu Oldy Koláře:

"Závod ŠAC v Podluhách je přeložen z 23.09.2017 na 30.09.2017."

Nový termín tedy nebude kolidovat s termínem Strmého vrchu v Chýnově (23.9.2017).


MTZmototechnika MX Team

© 2017 Všechna práva vyhrazena. Přihlášení do administrace.